All Products
-
Ellis Williams-WPDWe highly appreciate BETTER's job, its professional service and fast solution helps us reduce the cost, good job!
Contact Person :
Jim
Phone Number :
0534 5737702
Keywords [ oil pump ] match 319 Products.
CAMERON TYPE D and F Mud Pressure Gauge Salt Water Gas or Standard API 16C Alloy Steel
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Standard: | API 16C |
| Color: | Red, Yellow,Blue |
Cameron OTECO style Mud Pressure Gauge Type D TYPE F 2"LPT Fig.1502 Connection Standard Service 0-6000 psi
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Pressure: | 0-2000psi |
| Connection: | Union, Flange, LPT |
BETTER TYPE F Mud Pressure Gauge Equal OTECO Model 6 Flanged / Union end Connection 0-10000 psi Standard service
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Connection: | Union, Flange, Lpt |
| Pressure Scope: | 0-20000psi |
BETTER DEMCO DM TYPE MUD GATE VALVE 4” 5000PSI, XXH BW, STD,Alloy Steel Body, Equal to Cameron J007420-2522110
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure |
Oilfield Drilling Rig Matting Rig Mats
| Material: | Steel And Wood |
|---|---|
| Packing: | Bulk |
| Packaging Details: | Carton, Plywood Case |
BETTER DEMCO DM TYPE MUD GATE VALVE, 5x4" 5000 PSI, XXH BW, STD,Alloy Steel, Equiv. to Cameron | J007421-2522110
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure |
BETTER DEMCO DM TYPE MUD GATE VALVE, 3" 5000 PSI, BW-SCH 160, STD, Alloy Steel, Equiv. to Cameron | J001056-5522110
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure |
BETTER DEMCO DM TYPE MUD GATE VALVE & Repair Kit 2" 5000 PSI, XXH BW, STD,Equiv. to Cameron J001031-2522110
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure Up To 5000psi |
BETTER DEMCO DM TYPE MUD GATE VALVE, 5x4" 5000 PSI, XXH BW, STD,Alloy Steel, Equiv. to Cameron | J007421-2522110
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure |


