All Products
-
Ellis Williams-WPDWe highly appreciate BETTER's job, its professional service and fast solution helps us reduce the cost, good job!
Contact Person :
Jim
Phone Number :
0534 5737702
Keywords [ oil pump ] match 319 Products.
BETTER Hydraulic Drill Pipe Tong BT- Model ZQ127-25
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 25000N.m 18349ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 27/8''- 51/2'' |
BETTER Hydraulic Drill Pipe Tong Model BT-ZQ203/125
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 125000N.m 92250ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 5"- 8" |
BETTER Hydraulic Drill Pipe Tong BT-Model ZQ162-50
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 50000N.m 36880ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 23/8" - 5" |
BETTER Hydraulic Drill Pipe Tong BT-Model ZQ203-100
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 100000N.m 73756ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 31/2''- 8'' |
BETTER Hydraulic CasingTong BT-Model TQ245/20
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 20000N.m 14800ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 41/2" 5" 51/2" 7" 85/8" 95/8" |
BETTER Hydraulic CasingTong BT-Model TQ340/35A
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 350000N.m 25814ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 41/2" 5" 51/2" 7" 85/8" 95/8" |
BETTER Hydraulic Casing Tong BT-Model KHT 9625
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 34000N.m 25000ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 27/8"- 95/8" |
BETTER Hydraulic Casing Tong BT-Model KHT13625
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 42000N.m 31000ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 4"- 135/8" |
BETTER Hydraulic Casing Tong BT-Model KHT14000
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 100000N.m 75000ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 4"- 14" |
BETTER Type DB Manual Tong
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Performance: | Long Service Life |
| Advantage: | Competitive Price |


