All Products
-
Ellis Williams-WPDWe highly appreciate BETTER's job, its professional service and fast solution helps us reduce the cost, good job!
Contact Person :
Jim
Phone Number :
0534 5737702
DEMCO MUD VALVE MINOR REPAIR KIT F/MUDKING CAMERON DM GATE VALVE P/N J025091-00221, J025091-00321, J025091-00421
| Port Size: | 2",3",4" |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
| Structure: | Gate |
BETTER DEMCO MUD GATE VALVE SPARE PARTS Interchangeable w/ CAMERON DEMCO FOR ALL
| Port Size: | 2",3",4" |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
| Structure: | Gate |
Cameron / Mudking DEMCO Mud Gate Valve SEAT Assembly Buna-N +Inserts:Ductile Iron Steel
| Port Size: | 2 |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
| Structure: | Gate |
DEMCO DM MUD GATE VALVE GATE 2" 3" 4" Steel, Nickel Plated P/N 1876 1878 2207 F/Cameron DEMCO MUD GATE VALVE
| Port Size: | 2",3",4" |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
| Structure: | Gate |
BETTER OTECO STYLE GATE VALVE GATE PACKING STEM SEAT
| Style: | OTECO 72 |
|---|---|
| Material: | Alloy Steel |
| Paint Color: | Yellow |
BETTER DEMCO DM TYPE MUD GATE VALVE, 5x4" 5000 PSI, XXH BW, STD,Alloy Steel, Equiv. to Cameron | J007421-2522110
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure |
BETTER DEMCO DM TYPE MUD GATE VALVE, 3" 5000 PSI, BW-SCH 160, STD, Alloy Steel, Equiv. to Cameron | J001056-5522110
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure |
China Supplier OTECO Gate Valves | Mid-Continent Good Quality
| Port Size: | 2",3",4" |
|---|---|
| Test Standard: | API S Pec 6A |
| Structure: | Gate |
China made O'Drill MCM Oteco Model 72/66 and Cameron equivalent gate vavle
| Port Size: | 2",3",4" |
|---|---|
| Test Standard: | API S Pec 6A |
| Structure: | Gate |
China Mud Valves -Oteco 72 Mud Gate Valve-Products-Valve Stock
| Port Size: | 2",3",4" |
|---|---|
| Test Standard: | API S Pec 6A |
| Structure: | Gate |


