All Products
-
Ellis Williams-WPDWe highly appreciate BETTER's job, its professional service and fast solution helps us reduce the cost, good job!
Contact Person :
Jim
Phone Number :
0534 5737702
Keywords [ oil pump ] match 319 Products.
BETTER Demco DM Type Mud Gate Valve Equiv to MUDKING style 2", 4"×3", 5"×4”
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Structure: | Gate |
| Pressure: | High Pressure |
BETTER Hydraulic CasingTong BT- Model TQ508/70
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 70000N.m 50000ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 95/8″、103/4″、113/4″、133/8″、16″、185/8″、20″ |
BETTER Hydraulic CasingTong BT-Model TQ356-55
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 57400N.m 42400ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 41/2" - 14" |
BETTER Hydraulic CasingTong BT-Model KT7625
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 21000N.m 15490ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 23/8"- 75/8" |
BETTER Hydraulic CasingTong BT-Model KT24500
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 70000N.m 50000ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 95/8"- 241/2" |
BETTER Hydraulic Casing Tong BT-Model KHT5500
| Warranty: | One Year |
|---|---|
| Low Gear Rated Torque: | 27000N.m 20000ft.lbs |
| Pipe Size Range: | 23/8" - 51/2" |
BETTER Type B Manual Tong
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Performance: | Long Service Life |
| Advantage: | Competitive Price |
BETTER Type SB Manual Tong
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Performance: | Long Service Life |
| Advantage: | Competitive Price |
BETTER Type C Manual Tong
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Performance: | Long Service Life |
| Advantage: | Competitive Price |
BETTER Type AAX Manual Tong
| Material: | Alloy Steel |
|---|---|
| Performance: | Long Service Life |
| Advantage: | Competitive Price |


